Ilyen lett volna, ha Superman Sztálin oldalán száll harcba
Amikor már azt hittük, hogy elolvastuk 2024 legjobb képregényeit, akkor akadt a kezünkbe a Vörös hős, ami könnyedén maga mögé utasítja a legtöbb tavalyi kötetet.
Európa számára a XX. századi diktatúrák mély sebeket okoztak, melyek csak lassan gyógyulnak be. Ehhez tiszteletre és őszinte gesztusokra van szükség.
A totalitárius diktatúrák áldozatainak európai emléknapján, a Hitler és Sztálin között létrejött, a történelemben Molotov-Ribentropp paktum néven hírhedtté vált egyezmény aláírásának 75. évfordulóján a KDNP tisztelettel adózik az ártatlanul meghurcolt áldozatok előtt. A mai nap az áldozatokról szól, akiket különböző ideológiák mentén sokszor nem embernek, hanem csak elpusztítandó vagy megfélemlítendő tárgynak tekintettek. A diktatúrák szabad országokat osztottak fel, egész társadalmi csoportokat félemlítettek, kínoztak vagy öltek meg.
A XX. század mindkét nagy önkényuralmi rendszere, a nácizmus és a kommunizmus is elnyomta és üldözte a kereszténységet. A múlt század két nagy „vallástalanított” európai állama követte el a legnagyobb szörnyűségeket a kontinensen. A nagy diktatúrák ellenséget láttak a keresztény világnézetben, mert a kereszténység természetjogi alapon állva nem köt kompromisszumot, amikor az emberi méltóság védelméről van szó. A totális diktatúrák áldozatai gyilkos ideológiák áldozatai lettek, melyek a hit helyét is át akarták venni.
Európa számára a XX. századi diktatúrák mély sebeket okoztak, melyek csak lassan gyógyulnak be. Ehhez tiszteletre és őszinte gesztusokra van szükség. Ez a nap ugyanakkor nem csak a múlthoz, hanem közös jövőnkhöz is tartozik, amikor újra megerősíthetjük elköteleződésünket az emberi méltóság és nemzeti szuverenitás védelme mellett.